Views (6.x-2.8) - en to hu translation catalogue (1219 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: E-mail
hu: Email

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letilt

en: Disabled
hu: Tiltott

en: On
hu: Be

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Types
hu: Típusok

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: settings
hu: beállítások

en: Node ID
hu: Tartalom azonosító

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Clean up
hu: Tisztítás

en: Icon
hu: Ikon

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: read more
hu: tovább

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: ID
hu: Azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Mail
hu: Levél

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: User
hu: Felhasználó

en: Files
hu: Fájlok

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: term
hu: kifejezés

en: All
hu: Minden

en: Access log
hu: Hozzáférési napló

en: Active
hu: Aktív

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: View type
hu: Nézet típusa

en: Page
hu: Oldal

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Aggregator category
hu: Hírolvasó kategória

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Custom
hu: Egyedi

en: Roles
hu: Csoportok

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétett

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Hely

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Log message
hu: Üzenet

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosító

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótár azonosító

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezés azonosító

en: Last access
hu: Utolsó aktivitás

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Fields
hu: Mezők

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Normal
hu: Általános

en: %time ago
hu: %time óta

en: Sort order
hu: Rendezési orrend

en: Up
hu: Fel

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Month
hu: Hónap

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Basic
hu: Alap

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Csoport

en: Case
hu: Ügy

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Both
hu: Mindkettő

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Argument
hu: Argumentum

en: <All>
hu: < Mind >

en: access all views
hu: minden nézet elérése

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
hu: A <em>Views</em> egyedi listák a webhely tartalmáról, melyek széleskörűen konfigurálhatóak, és megadják a lehetőséget a tartalmi listák megjelenítésének befolyásolására.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Override
hu: Felülírás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Summary, sorted ascending
hu: Összesítő, növekvő sorrendben

en: Summary, sorted descending
hu: Összesítő, csökkenő sorrendben

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet tetején megjelenő szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Expose
hu: Felfed

en: Down
hu: Le

en: Wildcard
hu: Helyettesítő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Order
hu: Sorrend

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A nézet neve csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: administer views
hu: nézetek adminisztrációja

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Last checked
hu: Utoljára ellenőrizve

en: Profile
hu: Profil

en: filters
hu: szűrők

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: fields
hu: mezők

en: reply
hu: válasz

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Timer
hu: Időzítő

en: in
hu: ebben

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Source
hu: Forrás

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Másodperc

en: Granularity
hu: Finomság

en: Moderated
hu: Moderált

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Link label
hu: Hivatkozás címkéje

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: or
hu: vagy

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Style
hu: Stílus

en: revert
hu: visszaállítás

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Reverse
hu: Fordított

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Plural
hu: Többesszám

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Translations
hu: Fordítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Output format
hu: Kimeneti formátum

en: Storage
hu: Tárolás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Information
hu: Információ

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Precision
hu: Pontosság

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Grid
hu: Rács

en: Hide
hu: Elrejt

en: Read/Write
hu: Olvasható / Írható

en: Global
hu: Általános

en: arguments
hu: argumentumok

en: Thread
hu: Szál

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Distinct
hu: Különböző

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: <Any>
hu: < Bármely >

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: empty
hu: üres

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: No title
hu: Nincs cím

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenítendő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Edit this view
hu: Nézet szerkesztése

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: contains
hu: tartalmazza

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: No name
hu: Nincs név

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: In moderation
hu: Elfogadási sorban

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: and
hu: és

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Author's website
hu: A szerző weblapja

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Reply-to link
hu: Válasz erre hivatkozás

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: field
hu: mező

en: The node the uploaded file is attached to
hu: A tartalom, amihez a feltöltött fájl csatolva van

en: View settings
hu: Nézet beállítások

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Delete view
hu: Nézet törlése

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: The taxonomy vocabulary ID
hu: A taxonómia szótár azonosítója

en: The taxonomy term ID
hu: A taxonómia kifejezés azonosítója

en: Force single
hu: Csak egy érték választható

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, melyen a tartalom van.

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Title only
hu: Csak cím

en: Validator
hu: Ellenőrző

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: The weight, used for sorting.
hu: A rendezéshez használt súly.

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: In the form of WW (01 - 53).
hu: WW (01 - 53) formában.

en: Category ID
hu: Kategória azonosító

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik!

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorstár törölve lett.

en: Default sort order
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: An error occurred at @path.
hu: @path helyen hiba fordult elő.

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Path: !path
hu: Útvonal: !path

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Autocomplete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Custom date format
hu: Egyedi dátum formátum

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Show All
hu: Mindent mutat

en: Nodes are a Dezibel site's primary content.
hu: A tartalmak a Dezibel webhelyek elsődleges információi.

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: Is not empty (NULL)
hu: Nem üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Theming information
hu: Sminkelési információ

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Do not cache
hu: Nem gyorstárazza

en: Action to take if argument is not present
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ez az érték, mint argumentum érkezik, akkor figyelmen kívül lesz hagyva, azaz „minden érték”

en: Wildcard title
hu: Helyettesítő cím

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
hu: A máshol felhasználható helyettesítő vezérjel címe.

en: <Basic validation>
hu: < Egyszerű ellenőrzés >

en: Action to take if argument does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum érvénytelen

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
hu: Ha ez ki van választva, akkor egy mező lesz látható, melyben megadható a be nem jelentkezett látogatóknál használt szöveg.

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett látogatóknak megjelenített szöveg

en: Use default RSS settings
hu: Az alapértelmezés szerinti RSS beállítások használata

en: Title plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Front page feed
hu: Kezdőoldal hírcsatorna

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
hu: Ez lesz a blokk neve az <em>adminisztráció >> webhelyépítés >> blokkok</em> oldalon.

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: No role
hu: Nincs csoport

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: Only show "listed" file attachments
hu: Csak a „listázott” csatolmányok megjelenítése

en: Link this field to its node
hu: A mező hivatkozzon a tartalomra

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorstáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Jogosultságonként

en: Per role per page
hu: Laponként és jogosultságonként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: Has Avatar
hu: Avatar van?

en: Display the node with standard node view.
hu: Megjeleníti a tartalmat az általános tartalom nézettel.

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Uid
hu: Felhasználó azonosító

en: Custom text
hu: Egyedi szöveg

en: Default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum

en: Yes/No
hu: Igen / Nem

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: Numeric
hu: Szám

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
hu: Az átalakító a legnagyobb gondossággal próbálja a <em>Views</em> 1 nézetet <em>Views</em> 2 nézetté alakítani. Az átalakítás nem megbízható, nagy valószínűséggel változásokat kell eszközölni, hogy a két nézet megegyezzen. A <em>Views</em> 1 nézetet az import fülön keresztül lehet importálni.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Convert stored Views 1 views.
hu: <em>Views</em> 1-es verziójával létrehozott nézetek új változatra alakítása.

en: Convert view
hu: Nézet konvertálása

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyedi listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hu: Adminisztrációs felület a nézetekhez. E modul nélkül nem lehet létrehozni vagy szerkeszteni a nézeteket.

en: Example table
hu: Példa tábla

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
hu: A példa tábla példa tartalmakból áll, és más tartalmakhoz kapcsolható.

en: Example content
hu: Példa tartalom

en: Some example content that references a node.
hu: Néhány példa tartalom, mely tartalomra hivatkozik.

en: Example node
hu: Példa tartalom

en: Plain text field
hu: Egyszerű szövegmező

en: Just a plain text field.
hu: Csak egy egyszerű szövegmező.

en: Numeric field
hu: Szám mező

en: Just a numeric field.
hu: Csak egy egyszerű szám mező.

en: Boolean field
hu: Logikai mező

en: Just an on/off field.
hu: Csak egy egyszerű be / ki mező.

en: Timestamp field
hu: Időbélyeg mező

en: Just a timestamp field.
hu: Csak egy egyszerű időbélyeg mező.

en: Emulates the default Dezibel front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
hu: A Dezibel alapértelmezés szerinti kezdőlapjának helyettesítője. Az alapértelmezés szerinti kezdőlap útvonalának ezt a nézetet kell megadni, hogy ez legyen a webhely új kezdőlapja.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A cím, mely használatba kerül, mikor ez az argumentum jelen van. Felülírja a nézet és az előző argumentumok címét. Százalékjeles helyettesítés használható a cím cseréjére: „%1” jelenti az első argumentumot, „%2” a második argumentumot, stb...

en: Validator options
hu: Az ellenőrző beállításai

en: Display all values
hu: Minden érték megjelenítése

en: Hide view / Page not found (404)
hu: Nézet elrejtése / Lap nem található (404)

en: Display empty text
hu: Üres szöveg megjelenítése

en: Provide default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum megadása

en: Provide default argument options
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum választást nyújtja.

en: Default argument type
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum típusa

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Allow multiple terms per argument.
hu: Több kifejezés elfogadása argumentumonként.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatna 1+2+3 (VAGY kapcsolat) vagy 1,2,3 (ÉS kapcsolat) formában.

en: Allow multiple arguments to work together.
hu: Több argumentum együttműködésének engedélyezése.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Kiválasztása esetén ezen argumentum összetett hivatkozásai képesek egymással együtt dolgozni, mivel az összetett kifejezések ugyanazzal az argumentummal lettek ellátva. Ez a beállítás nem működik együtt az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában.

en: Exclude the argument
hu: Argumentum kizárása

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor az argumentumban megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: Az összegző mód az argumentumban használt karakterek számát korlátozza, ami lehetővé teszi, hogy az összegző nézet szószedetként működjön.

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
hu: Az argumentum hány karakterét kell használni a szűréshez. Ha 1-re van állítva, akkor az argumentumban minden betűvel kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
hu: Az argumentum eredmények kiírásakor miként legyenek átalakítva a betűk.

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
hu: A mező címkéje, ami akkor lesz megjelenítve a felhasználónak, ha a stílushoz szükséges.

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
hu: Bejelölve a mező nem fog megjelenni, de be lesz töltve a nézetbe. Ez a beállítás akkor használható, ha egy csoportosított mezőt nem kell megjeleníteni minden rekordban, vagy ha magunk sminkeljük a kimenetet.

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor módosítható a mező kimenete egy helyettesítő vezérjeleket tartalmazó szöveg meghatározásával, amely bármelyik létező mező kimenetét használhatja.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Dezibel path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Dezibel útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: Alternatív szöveg, amit a legtöbb böngésző buboréksúgóként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A következő helyettesítési minták érhetőek el ezen a megjelenítésen. A bal oldalon látható minta használható a jobb oldalon jelzett érték megjelenítésére. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező a megadott karakterhosszra lesz csonkolva.

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: True/False
hu: Igaz / Hamis

en: On/Off
hu: Be / Ki

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Ennyi ideje („ideje” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates start with - )
hu: Időtartam (a jövőbeli dátumok előtt „-” lesz)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
hu: Ha „Egyedi”, akkor lásd a dátumformátumokról szóló <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumentációkat</a>. Ha „Ennyi ideje”, akkor ez a különböző megjelenített egységek száma, ami alapértelmezés szerint kettő.

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű határoló

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg nincs felfedve. Ha <strong>felfedett</strong>, akkor a felhasználók képesek lesznek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg felfedett. Ha <strong>nincs felfedve</strong>, akkor a felhasználók nem lesznek képesek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: Unlock operator
hu: Nyílt operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
hu: Ha ez be van jelölve, akkor az operátor látható lesz a felhasználó számára

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
hu: A felfedett szűrő kényszerítése csak egy lehetőség elfogadására.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket, kivéve, ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours and 30 minutes"
hu: Eltérés az aktuális időponthoz képest, például: „+1 nap” vagy „-2 óra és 30 perc”

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs benne

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
hu: A kis-, és nagybetű érzékeny szűrők gyorsabbak lehetnek. A MySQL figyelmen kívül hagyhatja a kis-, és nagybetű érzékenységet.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
hu: A kapcsolat címkéje, ami kizárólag az adminisztratív esetekben jelenik meg.

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
hu: Ha szükséges, akkor ezt a kapcsolatot nem tartalmazó elemek nem fognak megjelenni.

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
hu: views_handler_sort_formula hiányzó alapértelmezése: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: Ha az <a href="@modules"><em>Advanced help</em> modul engedélyezett</a>,  akkor a <em>Views</em> több, és jobb segítséget biztosít. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: A <em>Views</em> modulhoz több és jobb súgó érhető el, ha az <em>Advanced help</em> modul telepítve van a !href webcímről. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: Warning! Broken view!
hu: Figyelem! Sérült nézet!

en: Broken
hu: Sérült

en: Install the advanced help module for the getting started
hu: Az induláshoz ajánlott az <em>Advanced help</em> modul telepítése

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
hu: Mit is kéne tenni? Kipróbálni a „!getting-started” oldalt.

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
hu: Az argumentumok elválasztása / jellel lehetséges, mintha webcímútvonalak lennének.

en: Clone view %view
hu: %view nézet klónozása

en: View name
hu: Nézet neve

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
hu: Ez a nézet egyedi neve. Csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzást tartalmazhat. Ezt használja a rendszer a nézet belső azonosítására és az egyedi smikelési sablonok nevének létrehozására. Ha felül kell íni egy modul által szolgáltatott nézetet, akkor sem lehet megváltotatni, mert helyette egy új nézet fog keletkezni.

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: View tag
hu: Nézet címkéje

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni egy címkét a nézetnek, mely csak az adminisztrációs felületen lesz felhasználva a nézetek sorrendezhetőségének megkönnyítésére.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
hu: A nézet típusa az elsődleges szempont, mely meghatározza, hogy milyen információ lesz kinyerve. A nézet típusa befolyásolja, hogy milyen argumentumok, mezők, rendezési szempontok és szűrők állnak rendelkezésre, és ha egyszer be lett állítva, akkor többé <strong>nem lehet megváltoztatni</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
hu: Egyedi azonosítót kell megadni a nézethez.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
hu: %name nézet biztosan visszaállítható?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: A nézet visszaállítása törli a nézetet az adatbázisból, visszaállítva az eredeti, alapértelmezés szerinti nézetet. Minden módosítás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
hu: %name nézet biztosan törölhető?

en: Deleting a view cannot be undone.
hu: A nézet törlése nem visszavonható.

en: The view has been deleted.
hu: A nézet törölve lett.

en: There is no lock on view %view to break.
hu: %view nézeten nincs feloldható zárolás.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Edit view %view
hu: %view nézet szerkesztése

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
hu: A nézet nevét lehet itt megadni, ha az eltér attól, ami a nézet forrásában szerepel. Üresen hagyva az eredeti név kerül felhasználásra.

en: Paste view code here
hu: A nézet kódjának helye

en: Unable to interpret view code.
hu: A nézet kódja nem értelmezhető.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
hu: A <em>Views</em> 1-es változatával készült nézet lett importálva. Valószínűleg néhány paramétert be kell állítani, hogy a nézet rendesen működjön a 2-es változatban is.

en: That view is not compatible with this version of Views.
hu: A nézet nem működőképes a <em>Views</em> aktuális változatával.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik nézet ezen a néven. Másik nevet kell választani.

en: Display plugin @plugin is not available.
hu: @plugin megjelenítő bővítmény nem elérhető.

en: Style plugin @plugin is not available.
hu: @plugin stílus bővítmény nem elérhető.

en: Row plugin @plugin is not available.
hu: @plugin sor bővítmény nem elérhető.

en: @type handler @table.@field is not available.
hu: @type kezelő @table.@field nem elérhető.

en: Unable to import view.
hu: A nézet nem importálható.

en: Unknown or missing table name
hu: Ismeretlen vagy hiányzó táblanév

en: Click on an item to edit that item's details.
hu: Az elemre kattintva szerkeszthetőek annak részletei.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
hu: A nézetben egy hibás alapértelmezés szerinti megjelenítés van, ezért nem használható.

en: Export this view
hu: Nézet exportálása

en: Create a copy of this view
hu: A nézet másolatának létrehozása

en: View "@display"
hu: „@display” nézet

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
hu: Hiba: @display megjelenítés „@plugin” nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem létezik!

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: &nbsp; Style: !style
hu: &nbsp; Stílus: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
hu: Érvénytelen megjelenítés azonosító volt a fülek megújítása során

en: Unable to initialize default display
hu: Nem lehet kezdeti értékekkel feltölteni az alapértelmezés szerinti megjelenítést

en: Add display
hu: Megjelenítés hozzáadása

en: Remove display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Restore display
hu: Megjelenítés visszaállítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: View details
hu: Nézet részletei

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure @type %item
hu: @type %item beállítása

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Change summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának módosítása

en: Internal error: broken plugin.
hu: Belső hiba: sérült bővítmény.

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A Views gyorstárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által előállított lekérdezés tartalmaz egy speciális 'VIEWS' = 'VIEWS' karaktersorozatot a WHERE részben. Ez egyszerűen azonosítja a <em>Views</em> lekérdezéseit az adatbázis kiszolgáló naplójában, de csak hibaelhárításkor kell használni.

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorstárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorstárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. A doboz bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorstárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükság van rájuk. Ennek komoly hatása lehet a webhely teljesítményére.

en: Ignore missing advanced help module
hu: A hiányzó <em>Advanced help</em> modul mellőzése

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
hu: A <em>Views</em> a súgó szövegek biztosításához az <em>Advanced help</em> modult használja. Ha ez a modul nincs jelen, akkor a <em>Views</em> panaszkodni fog, amíg ez a lehetőség nincs bejelölve.

en: Show query above live preview
hu: A lekérdezés mutatása az élő előkép felett

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
hu: Az élő előnézet jellemző megmutatja a létrehozott nézet kimenetét. Bejelölve a lekérdezési és egyéb információkat a nézet felett jeleníti meg. Ha nincs bejelölve, akkor ezek az információk a nézet alatt lesznek.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Dezibel has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Dezibelnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: Do not show hover links over views
hu: Ne mutassa a lebegő hivatkozásokat a nézetek felett

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
hu: Hogy könnyebb legyen a nézetek adminisztrációja, a <em>Views</em> a nézet export és szerkesztés oldalaira mutató „lebegő” hivatkozásokat biztosít, amikor a nézet használva van. Ez néhány sminket megzavarhat. Ha problémát okoz, akkor itt lehet kikapcsolni.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
hu: A teljesítmény statisztikák engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Disable javascript with Views
hu: A JavaScript letiltása a <em>Views</em> modulról

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
hu: Ha a JavaScript használata gondokat okoz, akkor itt le lehet tiltani. A <em>Views</em> felhasználói felülete gyengül evvel, de használható marad JavaScript nélkül is, csak nem olyan jól.

en: Page region to output performance statistics
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák kimenetéhez

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: Server reports invalid input error.
hu: A kiszolgáló érvénytelen bemenet hibát jelzett.

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal, vagy egy blokk megjelenítést.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
hu: Nincs olyan <em>Views</em> 1 nézet az adatbázisban, ami konvertálható lenne.

en: Converted
hu: Átalakított

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
hu: A lenti tábla az adatbázisban tárolt <em>Views</em> 1 tartalmakat listázza ki. Ezeket át lehet konvertálni, hogy működjenek a <em>Views</em> 2-ben, vagy akár törölni is lehet. A nézetek csak akkor konvertálhatóak, ha nincsenek <em>Views</em> 2 nézetek ugyanilyen néven.

en: Unable to find view.
hu: A nézet nem található.

en: Unable to convert view.
hu: A nézet nem konvertálható.

en: The view has been deleted
hu: A nézet törölve lett

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
hu: @handler kezelő végtelen hurkot tartalmaz!

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menü hivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: HTML List
hu: HTML lista

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Fixed entry
hu: Rögzített bejegyzés

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzéférés biztosítva lesz a meghatározott csoportok bármelyikébe tartozó felhasználóknak.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorstárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorstárazása.

en: set_display() called with invalid display id @display.
hu: set_display() @display érvénytelen megjelenítési azonosítóval lett meghívva.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: filter
hu: szűrő

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nem megfelelő a töredékazonosító.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nincs elég argumentum a fül hozzáadásához.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
hu: A hírcsatorna legfrissebb új tartalmának dátuma.

en: The unique ID of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória címe.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The text of the comment.
hu: A hozzászólás szövege.

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Date and time of when the comment was posted.
hu: A dátum és az idő, amikor a hozzászólás be lett küldve.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
hu: A hozzászólás jelenleg az elfogadási sorban van-e.

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: The node the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amire a hozzászólás érkezett.

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Dátum és idő, amikor az utolsó hozzászólás be lett küldve.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: The group the translation is in.
hu: A csoport amiben a fordítás található.

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: The version of Dezibel core that this string is for.
hu: Az a Dezibel változat, amihez a karaktersorozat tartozik.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többesszámú-e.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Published or admin
hu: Közzétett vagy adminisztrátor

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
hu: Kiszűri a rejtett tartalmakat, ha az aktuális felhasználó nem nézheti meg őket.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
hu: A tartalom a címlapra kerül-e.

en: Whether or not the node is moderated.
hu: A tartalom moderált-e.

en: Whether or not the node is sticky.
hu: A tartalom kiemelt, tehát az oldal tetejére kerül-e.

en: Provide a simple link to the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalomhoz.

en: Provide a simple link to edit the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom törléséhez.

en: In the form of CCYYMMDD.
hu: CCYYMMDD formában.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: In the form of YYYYMM.
hu: YYYYMM formában.

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: In the form of YYYY.
hu: YYYY formában.

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: In the form of MM (01 - 12).
hu: MM (01 - 12) formában.

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: In the form of DD (01 - 31).
hu: DD (01 - 31) formában.

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Node revision
hu: Tartalom változatai

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
hu: A tartalomváltozatok a tartalmak változásainak története.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
hu: Egy tartalom változat hozzákapcsolása a változatot létrehozó felhasználóhoz.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
hu: A törzs mező jelenlegi teljes adattartalma. Lehet, hogy ez nem minden tartalomtípusban érvényes adat.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
hu: A tárolt bevezető mező. Lehet, hogy ez nem érvényes, vagy hasznos adat minden tartalomtípusban.

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The revision ID of the node revision.
hu: A tartalom változatának változat azonosítója.

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: The date the node revision was created.
hu: A tartalomváltozat létrehozásának dátuma.

en: Input format id
hu: Beviteli forma azonosítója

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
hu: A tartalom változatának számszerű beviteli formája. !default jelenti az alapértelmezés szerinti beviteli formát.

en: The name of the input format of the node revision.
hu: A tartalomváltozat beviteli formájának neve.

en: Revert link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Szűrő a tartalmakhoz megtekintési jogosultság alapján. <strong>Nem szükséges, ha a tartalom alap táblaként van használva.</strong>

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Show a marker if the node has new or updated content.
hu: Jelölő megjelenítése, ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only nodes that have new content.
hu: Csak azokat mutassa, amelyeknek új tartalmuk van.

en: Node ID from URL
hu: Tartalom azonosító a webcímből

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Whether the poll is open for voting.
hu: A szavazás elfogad-e szavazatokat.

en: Profile textfield
hu: Profil szövegmező

en: Profile textarea
hu: Profil szövegdoboz

en: Profile checkbox
hu: Profil jelölőnégyzet

en: Profile URL
hu: Profil webcím

en: Profile selection
hu: Profil kiválasztás

en: Profile freeform list %field-name.
hu: Profil szabadformátumú lista %field-name.

en: Profile date %field-name.
hu: Profil dátum %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: Node statistics
hu: Tartalom statisztikák

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Stores site access information.
hu: A webhely elérési információit tárolja.

en: Browser session ID of user that visited page.
hu: Az aktuális felhasználó munkamenet azonosítója.

en: Title of page visited.
hu: A megtekintett oldal címe.

en: Internal path to page visited (relative to Dezibel root.)
hu: A megtekintett oldal belső útvonala (a Dezibel gyökeréhez viszonyítva).

en: Referrer URI.
hu: Hivatkozó webcíme.

en: Hostname of user that visited the page.
hu: A felhasználó böngészőjét futtató gép neve.

en: The user who visited the site.
hu: A felhasználó, aki látogatja a webhelyet.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
hu: Az oldal betöltéséhez szükséges idő ezredmásodpercben.

en: Timestamp of when the page was visited.
hu: Az oldal látogatásának időpontja, mint időbélyeg.

en: Files maintained by Dezibel and various modules.
hu: A fájlokat a Dezibel és különböző modulok tartják karban.

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: The path of the file.
hu: A fájl útvonala.

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a neve, melynek egy kifejezés a tagja. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómia kifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
hu: Taxonómia kifejezések. Meg kell jegyezni, hogy használatakor ismétlődő tartalmak jelenhetnek meg a nézetben. Az eredmények csökkentéséhez szűrőket kell hozzáadni.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómia kifejezés név.

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómia kifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Term synonym
hu: Kifejezés szinoníma

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
hu: A kifejezés szinoníma használatával a kifejezéseket meg lehet találni az alternatív nevük alapján is.

en: Term ID (with depth)
hu: Kifejezés azonosító (súllyal)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
hu: A súly szűrő összetettebb, ezért kevesebb beállítási lehetőséget biztosít.

en: Term ID depth modifier
hu: Kifejezés azonosítójának súly módosítója

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
hu: Lehetővé teszi a Taxonómia: Kifejezés azonosító (súllyal) „súlyának” módosítását egy további argumentumon keresztül.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
hu: Tartalmak, melyek fordítatlanok, vagy egy fordítási csomag eredeti változatai.

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Nodes that are translations of a source translation.
hu: Tartalmak, melyek egy fordítás fordításai.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota. A fordításnak szüksége van-e frissítésre, vagy sem.

en: Outdated
hu: Elavult

en: upload
hu: feltöltés

en: The description of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl leírása.

en: Listed
hu: Listázott

en: Whether or not the file is marked to be listed.
hu: A fájl meg van-e jelölve listázásra, vagy sem.

en: All files attached to a node with upload.module.
hu: Az <em>Upload</em> modullal a tartalomhoz kapcsolt fájlok.

en: Has attached files
hu: Van csatolmánya

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
hu: Csak azoknak az elemeknek a megjelenítése, melyekhez csatolt fájlok tartoznak. Ismétlődéseket okozhat, ha több csatolt fájl van egy elemhez.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
hu: Kapcsolat hozzáadásával az <em>Upload</em> modullal feltöltött fájlokhoz több fájladat lesz elérhető. Meg kell jegyezni, hogy ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több fájl van egy tartalomhoz csatolva.

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hu: Egy megadott felhasználó email címe. Ezt a mezőt általános esetben nem látják a felhasználók, ezért óvatosan kell használni.

en: Language of the user
hu: A felhasználó nyelve

en: The user's picture, if allowed.
hu: Felhasználó képe, ha engedélyezett.

en: The date the user was created.
hu: A dátum, amikor a felhasználó létrejött.

en: The user's last access date.
hu: A felhasználó utolsó hozzáférésének dátuma.

en: The user's last login date.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: Whether a user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív vagy blokkolt.

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Provide a simple link to edit the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó törléséhez.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Csoportok, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
hu: Lehetővé teszi egy argumentum figyelmen kívül hagyását. Ez az argumentum nem módosítja a lekérdezést.

en: Provide custom text or link.
hu: Egyedi szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Link this field to its aggregator category page
hu: Ez a mező hivatkozzon a hírolvasó kategória oldalára

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: Type of link
hu: Hivatkozás típusa

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown group
hu: Ismeretlen csoport

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Unknown node type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
hu: Ha meghatározott tartalomtípusoknál kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha nincs bejelölve, akkor minden tartalom meg fog felelni.

en: Validate user has access to the node
hu: Felhasználó tartalomhoz való hozzéférésének ellenőrzése

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Display node comments
hu: A tartalom hozzászólásainak megjelenítése

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: If no search is performed and this field does not appear, pick an alternative default table sort field.
hu: Ha nincs végrehajtott keresés és ez a mező nem jelenik meg, akkor fel kell venni egy alapértelmezés szerinti táblarendezési mezőt.

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Semmit sem mutat

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Allow multiple terms per argument
hu: Több kifejezés engedélyezése argumentumonként

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában. Ha az összekapcsolások száma miatt szükséges, akkor az ÉS, VAGY-ként lesz kezelve ezzel az argumentummal.

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómia kifejezés oldalra

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Term name or synonym
hu: Kifejezés neve vagy szinonimája

en: Term name/synonym converted to Term ID
hu: Kifejezés név / szinoníma kifejezés azonosítóvá alakítva

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
hu: Az argumentum alakjának kiválasztása. Ha kifejezés név lett kiválasztva, akkor argumentumként általában hatékonyabb egy kifejezés azonosítóra alakítani és a Taxonómia: Kifejezés azonosítót használni a Taxonómia: Kifejezés név helyett.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
hu: A webcímben az aláhúzások átalakítása szóközökké a kifejezésnév argumentumokban

en: Include untranslated nodes
hu: Fordítatlan tartalmakkal együtt

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hu[0]: Felhasználó nem található: @users
hu[1]: Felhasználók nem találhatóak: @users

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Type of user argument to allow
hu: Engedélyezett felhasználói argumentumok típusa

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számszerű azonosítókat enged

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználói neveket enged

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása csoport alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott csoportokra

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek csoportok kiválasztva, akkor bármilyen csoportba tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs kiválasztva csoport

en: Multiple roles
hu: Több csoport

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott csoportok fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a csoporttól.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy csoportot ki kell választani, ha a típus „csoport alapján”.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha módosítva lett az alapértelmezés szerinti argumentumtípus, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP argument code
hu: PHP argumentum kód

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
hu: PHP kód megadása, ami az argumentumhoz használt értékkel tér vissza. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Csak egy egyszerű érték adható vissza ehhez az argumentumhoz.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha az ellenőrző módosítva lett, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
hu: IGAZ vagy HAMIS értékkel visszatérő PHP kód megadása. Ha nincs visszatérési érték, akkor HAMIS-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható.

en: Never cache
hu: Soha nem gyorstáraz

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorstárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorstárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the name of this display.
hu: A megjelenítés nevének módosítása.

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Change the style plugin.
hu: Stílus bővítmény módosítása.

en: Row style
hu: Sorstílus

en: Change the row plugin.
hu: Sor bővítmény módosítása.

en: Use AJAX
hu: AJAX használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Change how many items to display.
hu: Megjelenített elemek számának módosítása.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Display only distinct items, without duplicates.
hu: Csak a különböző elemek megjelenítése ismétlődések nélkül.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorstárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: A gyorstárazási típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítése

en: Specify which display this display will link to.
hu: Meghatározza, hogy ez a megjelenítés melyik megjelenítésre fog hivatkozni.

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: Unknown/missing format
hu: Ismeretlen / hiányzó formátum

en: Change this display's !name.
hu: !name megjelenítés módosítása.

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: The name of this display
hu: A megjelenítés neve

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a cím kizárólag a nézet adminisztrációs oldalán fog megjelenni.

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Use a pager for this view
hu: Lapozó használata a nézethez

en: Full pager
hu: Teljes lapozó

en: Mini pager
hu: Mini lapozó

en: Pager element
hu: Lapozó elem

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
hu: Az átugrott elemek száma. Például, ha ez a mező 3, akkor az első 3 elem át lesz ugorva és nem lesz megjelenítve. Az eltolás nem használható, ha a megjelenített elemek száma 0. Helyette egy nagyon nagy számot kell használni.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
hu: Ez egy tovább hivatkozást fog hozzáadni a nézet aljához, ami az oldalnézetre fog hivatkozni. Ha egynél több oldalnézet van, akkor a hivatkozás a „Hivatkozás megjelenítése” mezőben fenntebb meghatározott megjelenítésre fog mutatni.

en: Text to use for the more link.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt szöveg.

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott stílushoz.

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorstárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet alatt megjelenített szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
hu: A megjelenített szöveg, ha a nézetnek nincsenek eredményei. Nem kötelező.

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílushoz tartozó !settings az ikonra kattintva módosíthatóak.

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb...

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenet

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenet

en: Style output
hu: Stílus kimenet

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenet

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Dezibel aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Dezibel's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
hu: <strong>Fontos!</strong> Sablonfájlok hozzáadásakor, módosításakor vagy átnevezésekor a rendszer fájljainak újraolvasásával figyelmeztetni kell a Dezibelt változásokra. A gombra kattintás után a Dezibel smink gyorstára ki lesz ürítve és ezáltal elindul az újraolvasási folyamat. A fenti kiemelt sablonok ezután tükrözni fogják a rendszer új állapotát.

en: Theming information (display)
hu: Sminkelési információ (megjelenítés)

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: theming information
hu: sminkelési információ

en: This display has no theming information
hu: A megjelenítéshez nincsenek sminkelési információk

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: Theming information (style)
hu: Sminkelési információ (stílus)

en: This display has no style theming information
hu: A megjelenítéshez nem érhető el sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: Theming information (row style)
hu: Sminkelési információk (sorstílus)

en: This display has no row style theming information
hu: A megjelenítéshez nincs sorstílusú sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Dezibel block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Dezibel blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Status: using default values.
hu: Állapot: alapértelmezés szerinti értékeket használ.

en: Update default display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés frissítése

en: Status: using overridden values.
hu: Állapot: felülírt értékeket használ.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílus bővítményt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit arguments
hu: Argumentumok öröklése

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje annak a szülő megjelenítésnek az argumentumait, amelyikhez csatolva lett?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Block caching type
hu: Blokk gyorstárazás típusa

en: This sets the default status for Dezibel's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
hu: Ez beállítja a Dezibel beépített blokk gyorstárazási módjának alapértelmezés szerinti állapotát. Szükséges hozzá, hogy a blokkok gyorstárazása be legyen kapcsolva az adminisztrációs részben. Óvatosan kell kezelni.

en: Using the site name
hu: Használja a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal ilyen legyen: „path/%/%/feed” vagy „path/%/%/rss.xml”, ahol a nézetben meghatározott minden argumentumhoz egy % jel van elhelyezve az útvonalban.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. A webcímben a „%” használható olyan értékek meghatározásához, melyek az argumentumokhoz lesznek használva. Például: „node/%/feed”.

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menü fül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Warning: Changing this item's menu will not work reliably in Dezibel 6.4 or earlier. Please upgrade your copy of Dezibel at !url.
hu: Figyelmeztetés: Az ehhez az elemhez tartozó menü módosítása nem működik megbízhatóan a Dezibel 6.4 vagy korábbi változatokban. Frissíteni kell a Dezibelt erről a helyről: !url.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezés szerinti fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Dezibel needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Dezibelnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
hu: @display megjeleníŧés egy menüt használ, de nincs beállítva a menü címe.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
hu: @display megjelenítés egy szülő menüt használ, de nincs beállítva a szülő menü címe.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni ahelyett, hogy egyik a másik után jelenne meg.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: Grouping field
hu: Mezők csoportosítása

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: Use the site mission for the description
hu: A webhely céljainak használata leírásként.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Dezibel style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Dezibel stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
hu: Ha ki van választva az alapértelmezés szerinti rendezési sorrend, akkor melyik sorrend legyen az alapértelmezés szerinti.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: The style selected does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus nem használ mezőket.

en: None defined
hu: Egy sincs megadva

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: New view
hu: Új nézet

en: Changed view
hu: Megváltozott nézet

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
hu: %name nézet, <strong>@base</strong> típusú elemek megjelenítése.

en: Live preview
hu: Élő előnézet

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
hu: <em>@type</em> @base nézet: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
hu: Cím: @title

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: There are no views to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincs exportálható nézet.

en: Show only these tags
hu: Csak ezeknek a címkéknek a mutatása

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.info fájlban

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.module fájlban

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module vagy a modules/@module/includes könyvtárban található @module.views_default.inc fájlban

en: use views exporter
hu: nézet exportáló használata

en: Bulk export
hu: Tömeges export

en: Views exporter
hu: Nézet exportáló

en: Allows exporting multiple views at once.
hu: Lehetővé teszi a nézetek exportálását egy menetben.

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Webcímútvonalak kiírásakor miként kell átalakítani az argumentum betűit. Nem szabad használni, kivéve kis és nagybetű érzékeny összehasonlításokat alkalmazó Postgres adatbázissal.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: If the field is empty, display this text instead.
hu: Ha a mező üres, akkor ez a szöveg jelenjen meg helyette.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
hu: Ha a mező a 0 számot tartalmazza, akkor üres szöveg jelenjen meg helyette

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
hu: Semmi ne jelenjen meg, ha ez a mező üres. Meg kell jegyezni, hogy a mező címkéje így is meg fog jelenni. A stílus vagy a sorstílus beállításoknál lehet elrejteni az üres mezők címkéit.

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem kezdődhez ezzel

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet el lett mentve.

en: Remove all Views 1 tables
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla eltávolítása

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
hu: A <em>Views</em> 1 táblák el lesznek dobva a jelölőnégyzet bejelölése után a takarításra kattintva. Figyelmeztetés: ez a művelet nem vonható vissza! Csak akkor szabad használni, ha a továbbiakban biztosan nincs szükség ezekre az adatokra.

en: All Views 1 tables have been removed.
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla el lett távolítva.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó email címe. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómia kifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: The text of the profile item.
hu: A profilelem szövege.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A taxonómia kifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The file ID for the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the attached file.
hu: A csatolt fájl neve.

en: The MIME type of the attached file.
hu: A csatolt fáj MIME típusa.

en: The path of the attached file.
hu: A csatolt fájl útvonala.

en: The size of the attached file.
hu: A csatolt fájl mérete.

en: The name of the role.
hu: A csoport neve.

en: The role ID of the role.
hu: A csoport csoport azonosítója.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozáshoz.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott gyorstár mechanizmushoz.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: Hide the "Go" button.
hu: A „Mehet” gomb elrejtése.

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
hu: Ha rejtett, akkor ez a gomb a JavaScriptet használó felhasználók elöl el lesz rejtve, és az oldal automatikusan ugrani fog, ha a kiválasztás megváltozik.

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Always display more link
hu: Mindig jelenítsen meg tovább hivatkozást

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
hu: Ez akkor is meg fog jeleníteni egy tovább hivatkozást, ha nincs több megjeleníthető elem.

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
hu: A használandó morzsacím, ha ez az argumentum jelen van. Ha itt nincs morzsa beállítva, akkor az alapértelmezés szerinti „Cím” érték lesz felhasználva, lásd a „Cím” a százalékos helyettesítő.

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt új hozzászólási hivatkozást, amely azonban csak akkor jelenik meg, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van hozzászólási jogosultsága.

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e a lapozó értékeit a szülő megjelenéstől, amelyhez csatolták? Megjegyzendő, hogy ez nem várt eredményt adhat, ha a megjelenítendő elemek száma nem egyezik meg.

en: Render
hu: Formázás

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
hu: Ez a megjelenítés megformázza-e a lapozó értékeket? Ha nem, akkor tudja örökölni azt a szülőtől...
